Druk UV – innowacyjna technika nadruku

Druk UV to nowoczesna technologia druku cyfrowego. Działa podobnie jak druk atramentowy, który często wykorzystuje się w warunkach domowych. Jednak jest pewna różnica – druk UV bazuje na ciekłych tuszach polimerowych, których krople są rozpylane na danej powierzchni, a następnie utrwalane przy pomocy lamp LED, które emitują światło UV (stąd nazwa tej techniki). Dzięki tej technologii na danym materiale pozostaje warstwa polimeru cechującego się wysoką odpornością i twardością. Co wyróżnia druk UV? Umożliwia on na wydruk w kolorze białym, który można wykorzystać jako podkład na szkle, aby nadruk właściwy był bardziej wyraźny i widoczny.

Druk UV

Dlaczego warto skorzystać z druku UV?

Zastanawiasz się, jakie zalety ma druk UV? Inne rozwiązania wymagają stosowania folii, przez co proces nanoszenia grafiki jest bardziej czasochłonny. W przypadku druku UV można wydrukować ją bezpośrednio na materiale. Ponadto technika ta gwarantuje fotograficzną jakość. Doskonale odwzorowuje kolory i sprawia, że wszystkie barwy są wyraziste i intensywne. Warto również zaznaczyć, że obrazy wykonane techniką druku UV nie blakną, są wyjątkowo trwałe i odporne na ścieranie. Nie jest w stanie zaszkodzić im woda, gwałtowne zmiany temperatur ani niekorzystne warunki pogodowe. Ponadto ta technologia pozwala na druk białym tuszem, który pozwala uzyskać niezwykłe efekty. Warto również dodać, że jest to jedna z najbardziej ekologicznych technik druku.

Sprawdź drukarnie Gdańsk!
b3project.store

Możliwości wykorzystania druku UV

Wykorzystując technologię druku UV, można stworzyć obraz niemal na każdym płaskim materiale. Doskonale sprawdza się on na szkle, metalu, PCV, fornirze, plexi, płytach meblowych i wielu innych materiałach. Bez przeszkód można zastosować go również na papierze czy folii. Przy jego pomocy z łatwością stworzysz ozdobny panel do kuchni czy łazienki oraz piękny obraz z wybraną grafiką. Co ciekawe, przy pomocy technologii UV możesz drukować również na przedmiotach gotowych, m.in. meblach, drzwiach, płytkach i panelach podłogowych. Druk UV wykorzystywany jest przede wszystkim w branży reklamowej. Doskonale sprawdza się zarówno w przypadku wydruków wielkoformatowych, jak i tych nieco mniejszych.